پلاستیک, تکنولوژی پلیمر, معرفی دروس کنکور ارشد

پلاستیک کنکور کارشناسی ارشد مهندسی پلیمر

پلاستیک کنکور کارشناسی ارشد مهندسی پلیمر

پلاستیک کنکور کارشناسی ارشد مهندسی پلیمر

معرفی مجوعه تکنولوژی پلیمر:

بعد از ریاضیات مهم ترین درس کنکور تکنولوژی پلیمر است که شامل پلاستیک،الاستومر و کامپوزیت میشود .از درس پلاستیک 8تست , حدود 9 تست الاستومر و کامپوزیت حدود 8 تست مطرح میشود.

برای پاسخ گویی به سوالات این درس باید استراتژی داشته باشید.که چه سوالاتی رو باید پاسخ بدید و چه سوالاتی را حذف کنید. چرا که بالاترین درصد تکنولوژی پلیمر در کنکور به 50 درصد هم نمیرسد .بنابراین درصد 40 تا 50 فوق العاده خواهد بود.

اینکه از چه فصلی شروع کنید یا روی کدام مفاهیم تمرکز کنید.پیش نیازش چی هست.این درس ها منابع زیادی دارند که مطالعه و تسلط روی آنها نیاز مند صرف زمان بسیار می باشد. بنده با صرف حداقل وقت و انرژی کمکتون میکنم به همه ی تست های کنکور پاسخ درست بدید.

معرفی مهندسی پلاستیک:

درس مهندسی پلاستیک از سه مبحث عمده تشکیل شده است:
1-شناخت مواد
2-اکستروژن
3-انواع فرایند های قالبگیری:خود قالب گیری به دو بخش قالب گیری تزریقی و بقیه انواع قالب گیری تقسیم می شود.

در پلاستیک کنکور کارشناسی ارشد مهندسی پلیمر از مبحث اکستروژن 3 تا4 تست مطرح میشود که حدود 80 درصد مسائل حل کردنی و مابقی مسایل مفهومی هستند.

مسائل این بخش عمدتا قابل حل نیستند یا وقت زیادی برای حل میگیرند یا تو بهترین حالت که حل کنید جواب در گزینه ها نیست. بنابراین میشه گفت روی این بخش خیلی نمیشه حساب باز کرد.

مبحث مربوط به قالب گیری سوالات مفهومی بیشتر و همچنین مسائل راحت تری را در بر میگیرد.که این قسمت رو حتما باید مسلط باشید که بتونید درصد خوبی کسب کنید.

منبع درس مهندسی پلاستیک:

منبع اصلی این درس ابتدا کتاب تست علوی و سپس جزوه دکتر نازک دست می باشد. در کنکور 95 سوالات پلاستیک تغییر سبک داده بودند و تعدادی از مسائل از جزوه دکتر هاشمی مطلق مطرح شده بودند که اتفاق جدیدی محسوب میشود. بنابراین غیر از جزوه دکترنازکدست باید این رو هم مدنظر داشته باشید.

بنده تمامی مباحث رو جمع بندی کرده و به صورت جزوه ای بی نقص و خلاصه تقدیمتان خواهم کرد که مجبور نباشید برای 4 5 تا تست چند صد صفحه جزوه بخوانید.

برای خرید جزوه خلاصه شده آکادمی مهندسی پلیمر روی دکمه زیر کلیک کنید:

 

ارتباط:

09124587915

تلگرام من: http://telegram.me/omid_polymer

 

 

author-avatar

درباره polymereng

پلیمرانج سایت تخصصی خدمات صنعت پلاستیک از جمله طراحی و ساخت قالب های پلاستیک(تزریق، بادی)، خدمات ساخت و تعمیرات پرینت سه بعدی، فرمولاسیون و انالیز قطعات پلاستیکی، تولید انواع قطعات پلاستیکی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *