پدیده های انتقال, رئولوژی, معرفی دروس کنکور ارشد

رئولوژی کنکور کارشناسی ارشد مهندسی پلیمر

رئولوژی کنکور کارشناسی ارشد مهندسی پلیمر

reo

رئولوژی از درس های پلیمری است که در مجموعه پدیده های انتقال قرار دارد. این درس به طور کلی راجع به رفتار سیالات غیر نیوتونی( در اینجا پلیمرها )بحث میکند.

رئولوژی را اگر غیرکنکوری بخواهید یاد بگیرید و وارد مراجع اصلی شوید فوق العاده سخت خواهد بود و برای کنکور کارشناسی ارشد لزومی ندارد .

مباحث بسیاری در این درس هست که ما به همه آنها نیاز نداریم .بنابراین برای کنکور شما باید صرفا مفاهیمی که لازم است را بدانید و تعدادی هم رابطه مهم داریم.(صرفه جویی در انرژی رو تو این مسیر خوب یاد بگیرید)

منبع درس رئولوژی پلیمرها:

کتاب تست علوی بهترین و مفید ترین منبع برای کنکور کارشناسی ارشد محسوب میشود. اما برای فهم و مطالعه عمیق تر رئولوژی پلیمرها جزوه دکتر گوهرپی بسیار مفید می باشد.

مباحث رئولوژی کنکور ارشد مهندسی پلیمر:

رئولوژی 9فصل دارد که 7فصل اول مهم تر هستند.

بخش اول:

فصل اول سیالات را طبقه بندی میکند.
فصل دوم مدل های سیالات را توصیف میکند.
فصل سوم راجع به تنسور ها بحث میکند که این فصل به شدت مهم است.
فصل چهارم در مورد انواع جریان مانند برشی ساده،کششی و…است که این فصل  به فصل 3 وابسته است.
فصل پنجم پدیده های الاستیک را معرفی میکند که بیشتر سوالات این فصل حول #تورم دای و #دبورا است.این فصل در پلاستیک به کارتان خواهد آمد.

بخش دوم:

فصل 6مهم ترین فصل رئولوژی است.در این فصل پروفایل سرعت سیالات مختلف در هندسه های مختلف را بدست می آوریم. مدل سازی که در کاربرد ریاضیات یاد میگیرید اینجا استفاده میشود.در این فصل تا دلتان بخواد رابطه و جریان داریم.اما کدوما را باید یاد بگیریم؟؟بنده بهتون خواهم گفت.
فصل هفتم راجع به دستگاه های اندازه گیری خواص رئولوژیکی سیالات است این فصل در حالت غیر کنکوری دشوار است. مسائل کپیلاری برای خودش عالمی دارد ولی برای کنکور برای کنکور صرفا چند تا رابطه کاربردی کفایت میکند.
فصل 8 راجع به رئولوژی سوسپانسون هاست که در درس الاستومر کاربرد دارد. توضیح رفتار سوسپانسیون ها و مدل سازی انها مورد بحث است.
فصل 9 راجع به انتقال حرارت در سیالات غیر نیوتونی است در کنکور تا کنون سوالی نداشته است.

ارتباط:

09124587915

تلگرام من: http://telegram.me/omid_polymer

author-avatar

درباره polymereng

پلیمرانج سایت تخصصی خدمات صنعت پلاستیک از جمله طراحی و ساخت قالب های پلاستیک(تزریق، بادی)، خدمات ساخت و تعمیرات پرینت سه بعدی، فرمولاسیون و انالیز قطعات پلاستیکی، تولید انواع قطعات پلاستیکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *