انتقال جرم, پدیده های انتقال, محصولات, معرفی دروس کنکور ارشد

انتقال جرم کنکور کارشناسی ارشد مهندسی پلیمر|بهترین منبع درس انتقال جرم مهندسی پلیمر

انتقال جرم کنکور کارشناسی ارشد مهندسی پلیمر

انتقال جرم آخرین درس مجموعه پدیده های انتقال در کنکور کارشناسی ارشد مهندسی پلیمر است. انتقال جرم حدود 7 تست از مجموعه پدیده های انتقال را به خود اختصاص می دهد. از این 7 تست حدود 4 یا 5تست رو میشه بدون دست به قلم شدن پاسخ داد. بنابراین بیشتر باید رو مفاهیم تمرکز کنید.

در حل بعضی از تست های انتقال جرم کنکور کارشناسی ارشد مهندسی پلیمر مربوط به نفوذ جامدات( به عنوان مثال تبخیر کاتالیست کروی یا استوانه ای ) به راحتی میتوان از نکات مدل سازی استفاده کرد و با رد گزینه پاسخ داد. تقریبا میشه گفت هرسال یک تست به این سبک داریم.

مفاهیم , تئوری و فرضیه ها در انتقال جرم بسیار مهم هستند و البته بسیار راحت . به طور کلی در این درس سوال پیچیده مطرح نمیشود.

منبع درس انتقال جرم کنکور ارشد پلیمر:

کتاب تست راهیان ارشد و در کنار آن جزوه انتقال جرم دکتر پورمهدیان بهترین هستند.

مباحث مهم انتقال جرم:

بخش اول:

فصل اول مقدمه است که در مورد انواع عملیات انتقال جرم توضیح می دهد و آنها رو معرفی میکند. اهمیتی در تست ها ندارد.

فصل دوم نفوذ مولکولی معرفی میشود.قانون اول فیک، ضرایب نفوذ بحث های اصلی این فصل هستند. این فصل رابطه و فرمول زیاد دارد که 3یا4 تای آنها به شدت مهم است که پایه ثابت تست های کنکور هم هستند.

فصل سوم انتقال جرم در شرایط یکنواخت است.در این فصل برای هندسه های مختلف مثل استوانه،کره جامد و مخروط قانون فیک را مینویسیم و روابطی بدست می آیند که خیلی مهم هستند. شرایط مرزی در این قسمت بسیار اهمیت دارند.هر ساله ازین قسمت سوال میاد باید با چشم بزنید.

بخش دوم:

در فصل چهارم ضرایب انتقال جرم را می شناسید. ضرایب کلی و موضعی برای فاز مایع و گاز بحث اصلی است.سوالات این بخش عموما راحت هستند و همچنین پایه ثابت. در این فصل تئوری های فیلم لایه نازک , انتقال جرم بین دو فاز از لحاظ مفهومی مهم هستند.

فصل پنجم انتقال جرم در حالت آرام و متلاطم است.تئوری فیلمی و بقیه تئوری ها،فیلم مایع ریزان،اعداد اشمیت و شروود(اعداد بی بعد را بخوبی یاد بگیرید)  از بحث های اصلی هستند.

در فصل ششم واحد های عملیاتی انتقال جرم معرفی میشود. این فصل تاکنون کمتر مورد توجه قرار گرفته است.واحد های عملیاتی متقابل اهمیت بیشتری دارند.

به طور کلی با تسلط بر فصول 2 3 4 5میتوان 6 تست را به طور قطعی جواب داد.برای اینکار هم لازم نیست که شما استاد انتقال جرم باشید فقط کافیه تا قسمت هایی که هرساله تکرار میشود را بشناسید. برخلاف تصور انتقال جرم کنکور کارشناسی ارشد مهندسی پلیمر اصلا درس سختی نیست حتما برای این 6 تست برنامه ریزی کنید.

در منابع آکادمی مهندسی پلیمر  جزوه انتقال جرم در حجم بسیار کم و بسیار موثر موجود هست میتوانید تهیه کرده و استفاده لازم را ببرید.

ارتباط:

09124587915

تلگرام من: http://telegram.me/omid_polymer

author-avatar

درباره polymereng

پلیمرانج سایت تخصصی خدمات صنعت پلاستیک از جمله طراحی و ساخت قالب های پلاستیک(تزریق، بادی)، خدمات ساخت و تعمیرات پرینت سه بعدی، فرمولاسیون و انالیز قطعات پلاستیکی، تولید انواع قطعات پلاستیکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *