کنترل فرایند کنکور ارشد مهندسی پلیمر

کنترل فرایند کنکور کارشناسی ارشد مهندسی پلیمر

 

کنترل فرایند کنکور ارشد مهندسی پلیمر

درس چهاردهم و آخرین در کنکور ارشد مجموعه مهندسی پلیمر , کنترل فرآیند است که بررسی می کنیم.

کنترل فرایند با درس مکانیک سیالات در یک مجموعه قرار دارد. 10 تست را در بر میگیرد. از این بین 3تست آسان،3تا5 تست متوسط و 2تست مشکل مطرح میشود.

تمام سوالات از کتاب کنترل فرآیند دکتر رفیع زاده طرح میشود. به طور مثال تمرین کتاب عینا در تست کنکور تکرار شده است. با این حساب شما با مطالعه دقیق این کتاب از پس تست های آسان و متوسط به راحتی بر می آیید و میتوانید درصد خوبی کسب کنید.

مباحث کنترل فرایند در کنکور :

فصل اول درباره مفاهیم اولیه و اینکه کلا کنترل فرآیند چی هست و چه کاربردی داره بحث میکند.

فصل دوم پایه و اساس کنترل فرآیند،یعنی تبدیل لاپلاس هست. باید لاپلاس را خوب بلد باشید تا بتوانید مسائل را حل کنید.(لاپلاس در درس ریاضی هم بسیار اهمیت دارد)

فصل سوم اصل ماجرا شروع میشود. سیستم های درجه اول و دوم بحث اصلی است.

فصل چهارم سیستم مدار باز و بسته معرفی میگردد. این قسمت به شدت مهم است و تست های پرتکراری دارد. تابع انتقال حلقه بسته موضوع محوری فصل است که در فصول بعدی به آن نیاز دارید.

فصل پنجم پایداری و مکان هندسی ریشه ها است. آزمون روث و معیار های تعیین مکان ریشه موضوعاتی هستند که دائما از انها تست طرح میشود.

فصل ششم پاسخ فرکانسی نام دارد. ورودی های مختلف برای تابع تبدیل سینوسی بررسی میگردد این فصل روابط زیادی دارد که تعدادی از آنها مهم هستند ،باید بشناسید.

فصل هفتم فضای حالت را توضیح میدهد که کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

جزوه خلاصه نویسی شده کنترل فرایند آکادمی مهندسی پلیمر:

جزوه کنترل فرایند آکادمی مهندسی پلیمر تالیف امید اصغری رتبه 8 کنکور در 30 صفحه تنظیم شده است که بسیار روان مهم ترین و پرتست ترین مفاهیم و روابط تشریح شده است و همچنین تستهای مهم جهت یادگیری بیشتر حل شده است.

برای تسلط براین درس لازم است که در کنار این جزوه تست های 10 سال اخیر مهندسی پلیمر به طور کامل حل شود.

پ.ن:

یکی از سییستم های درجه اول بسیار مهم که بارها در کنکور ارشد مورد توجه طراح تست قرار گرفته است , مدل سازی دماسنج و بدست اوردن تابع تبدیل آن است. که میتونید ویدیو آموزشی آن را در زیر تماشا کنید.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما دوستان هستم.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*